Τσεχία: 3η Διακρατική συνάντηση εργασίας Erasmus+
Από 18 έως 20 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η 3η Διακρατική συνάντηση εργασίας του προγράμματος Erasmus+ "SMILE - Supportive Multicultural Inclusive Learning Environment for early childhood education" στο συνεργαζόμενο νηπιαγωγείο στην Πράγα. Οι εκπαιδευτικοί αντάλλαξαν καλές πρακτικές για τη συμπερίληψη παιδιών με μαθησιακές δυσκολίες στην τάξη.