Καλό Πάσχα!

IMG 8536 1

Με ένα όμορφο εργαστήρι πασχαλινών κατασκευών στο οποίο συμμετείχαν οι γονείς, οι γιαγιάδες και παππούδες των μαθητών/μαθητριών μας, γέμισε η αυλή μας χρώματα, γέλια και μουσικές!

Καλό Πάσχα σε όλες και όλους!

Μια εικαστικός μαζί με τα παιδιά δημιουργεί μια υπέροχη κατασκευή!

IMG 8339

IMG 8253

Με έμπνευση από τα διάσημα κτήρια του Hunderwasser μια μαμά μαθήτριάς μας, που είναι εικαστικός και της αρέσει να δημιουργεί με άχρηστα υλικά, ήρθε στο νηπιαγωγείο μας γεμάτη όμορφες ιδέες και μεταμόρφωσε μαζί με τα παιδιά ανακυκλώσιμο υλικό σε μια πανέμορφη δημιουργία! Ανακύκλωση, συνεργασία και τέχνη συνδυάζονται με χαρά στο 1ο Νηπιαγωγείο Βούλας!

4η Διακρατική Συνάντηση Erasmus+ στη Valencia της Ισπανίας

IMG 8217

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι εργασίες της 4ης και τελευταίας Διακρατικής συνάντησης του προγράμματος Erasmus+ SMILE από 17 έως 20 Μαρτίου 2024 στη Valencia της Ισπανίας!

To 1ο Νηπιαγωγείο Βούλας ως συντονιστής του προγράμματος παρουσίασε τις δράσεις του σε εταίρους, δάσκαλους και μαθητές από Ισπανία,Ρουμανία, Τσεχία, Τουρκία, Ιταλία, Λιθουανία και Δανία!

Έτοιμος ο λαχανόκηπός μας και φέτος!

IMG 8100

IMG 8102

Χάρη στην εθελοντική εργασία οικογενειών μαθητών μας ετοιμάστηκε και φέτος ο λαχανόκηπος του σχολείου μας! Φυτέψαμε μαρουλάκια, μαϊντανό, κρεμμυδάκια και άλλα ζαρζαβατικά που με αγάπη θα τα φροντίζουμε να μεγαλώσουν!

Μια διατροφολόγος μας δίνει συμβουλές για σωστή διατροφή!

Διατροφολόγος

Μια διατροφολόγος, μαμά μαθητή του νηπιαγωγείου μας, ήρθε με ενθουσιασμό και μας έδωσε συμβουλές για σωστή διατροφή! Συζητήσαμε μαζί της για υγιεινές τροφές και φτιάξαμε στην αυλή μας την Πυραμίδα της Διατροφής!